Vážení spoluobčané!

Vždy jsme byli hrdí na to, že žijeme v oblasti Malvazinek a mnoho z nás do dneška říká „ Jedu do Prahy“ s podtextem, že naše Malvazinky jsou něco jiného, příjemnějšího, než je zbytek hlavního města.
Poslední dobou jsme však bohužel svědky toho, jak se tento příměstský a v mnoha případech i vilový charakter oblasti nenávratně mění. Malvazinky doplácejí na to, že byly velkoryse koncipovány jako klidné bydlení v zeleni a stávají se předmětem zájmu nelítostných developerů. Ti využívají svého finančního ( a s tím spojeného i politického) vlivu na to, aby s použitím pružně vykládaných zákonů realizovali svoje stavební projekty bez ohledu na to, jaký budou mít dopad na dosavadní charakter lokality. Jistě, jedna či dvě stavby nejsou katastrofou, ale špatné je, že se jedná o neustále sílící tendenci. Ztrácejí se volné zelené plochy, mizí „ přírodní“ hřiště ( pamatujete, kolik jich bylo kolem?), z Machkova náměstí jsou ulice, vzniklo sídliště Nikolajka, nedokončený areál Waltrovky již dnes budí rozpaky, dodnes není jasno co bude s lokalitou Na Pláni a všichni asi znáte, jaké problémy přinesla výstavba Na Farkáni. V posledním stadiu je příprava výstavby v České, která výrazně negativně ovlivní bydlení nejen v Houdově ulici.
Problémem je, že stavební firmy mají práci, investoři mají zisky z prodejů bytů a na původní obyvatele zůstanou jen negativa v podobě hustší zástavby, vyššího nároku na dopravu, zásobování a rostoucí prašnosti, hluku…… Původní sousedské bydlení se mění na velkoměstské, anonymní, se všemi nepříjemnými důsledky.
Nezbývá, než se bránit všemu, co tento trend posiluje. Prostě není malých staveb, které by nevadily. V tomtu rozsahu vadí každá. Uvědomte si, že tam, kde vznikne nová stavba, již nikdy nic jiného nebude a stavba-třeba sice změněná- tu bude po staletí.
Podpořte proto snahu těch, kteří se snaží bojovat o záchranu charakteru Malvazinek. Jde o kvalitu života nás všech a je to třeba udělat i pro naše potomky, kteří tu budou chtít žít. Ptejte se obecních zastupitelů, jak to chtějí řešit. Nedovolte, aby Vaše nevšímavost a laxnost vytvářela prostor pro ty, kteří ji chtějí zneužít ke svému prospěchu. Budou volby – hodnoťte kandidáty i z tohoto hlediska a dejte svůj hlas těm, kteří toto vše vnímají a chtějí řešit. Protestujte proti jakémukoliv plánu vyměnit zeleň zahrad a parků za beton.
Spojení na ty, kterým není devastace Malvazinek lhostejná:

www.zapet.cz

www.kauzafarkan.cz

www.pratelemalvazinek.cz

Zeleň na Malvazinkách

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *